Meteocadí

Historial i rècords

El resum de cada dia de totes les estacions de la xarxa, des que cadascuna publica dades. Arxiu des de l'1 de desembre de 2023 (1.028 dies). Fins al 20 de setembre de 2026, recuperat de l'historial de cada estació; des d'aleshores, s'arxiva cada nit.

Episodis destacats › Pluja intensa, vent fort, calor, fred i primera glaçada.

Dimecres 7 d'octubre

Darrer dia arxivat, estació per estació.

EstacióAltitudMàx.Mín.RatxaPlujaHumitat
Tancalaporta2.440 m8,1°3,3°29,0 km/h3,6 mm91 %
Pedraforca2.270 m9,5°4,9°30,6 km/h10,9 mm96 %
Coll de Pal - Puigllançada2.090 m9,9°6,1°41,8 km/h4,1 mm92 %
Refugi de Rebost1.650 m14,8°8,4°19,3 km/h0,8 mm84 %
Gósol1.450 m17,1°8,4°23,8 km/h10,7 mm86 %
Cerdanyola-Forcat1.115 m18,9°10,9°38,6 km/h0,3 mm86 %
Cerdanyola-Poble964 m20,7°9,5°27,7 km/h0,0 mm92 %
La Nou de Berguedà940 m20,6°10,9°21,9 km/h0,2 mm90 %
Bagà Nord865 m20,1°10,3°11,3 km/h0,5 mm93 %
La Pobla de Lillet843 m20,8°11,0°25,7 km/h0,0 mm84 %
Bagà Centre798 m20,6°10,7°20,9 km/h0,8 mm86 %
Bagà Sud770 m19,9°9,7°25,7 km/h0,8 mm92 %

Any per any

Màxima i mínima més extremes, ratxa més forta i estació amb més pluja de cada any. Cada any té el seu resum, amb la pluja i la temperatura de cada mes a cada estació.

202331 dies · 7 estacions
Màxima18,9°Bagà Nord
Mínima−8,4°Tancalaporta
Ratxa105 km/hTancalaporta
Més pluja38 mmGósol
GenFebrMarçAbrMaigJunyJulAgSetOctNovDes

Octubre de 2026

7 dies arxivats (del 1 d'octubre al 7 d'octubre). Resum complet del mes ›

DiaMàximaOnMínimaOnRatxaPluja màx.
dimecres 7 d'octubre20,8°La Pobla de Lillet3,3°Tancalaporta41,8 km/h10,9 mm
dimarts 6 d'octubre20,5°Bagà Nord5,1°Tancalaporta38,6 km/h12,2 mm
dilluns 5 d'octubre23,6°La Nou de Berguedà6,1°Tancalaporta20,2 km/h19,8 mm
diumenge 4 d'octubre20,9°La Nou de Berguedà3,5°Tancalaporta51,5 km/h31,8 mm
dissabte 3 d'octubre22,3°Bagà Nord3,0°Tancalaporta41,8 km/h21,1 mm
divendres 2 d'octubre18,5°Bagà Centre5,8°Tancalaporta30,6 km/h15,5 mm
dijous 1 d'octubre23,1°Cerdanyola-Poble6,8°Tancalaporta46,7 km/h16,5 mm

Rècords de cada estació

Els valors més extrems de cada estació des que publica dades.

EstacióDes deMàximaMínimaRatxaDia més plujós
Tancalaporta 2.440 m202324,6° 30/7/2026−14,9° 6/1/2026219 km/h 11/2/202648,8 mm 21/9/2025
Pedraforca 2.270 m202526,6° 30/7/2026−12,7° 6/1/2026203 km/h 15/3/202669,6 mm 21/9/2025
Coll de Pal 2.090 m202426,2° 30/7/2024−12,3° 6/1/2026195 km/h 6/3/202649,3 mm 4/9/2024
Refugi de Rebost 1.650 m202430,7° 30/7/2024−8,6° 6/1/2026103 km/h 19/2/202670,4 mm 20/8/2025
Gósol 1.450 m202332,4° 7/7/2026−8,3° 6/1/2026142 km/h 15/3/202693,2 mm 21/9/2025
Cerdanyola-Forcat 1.115 m202336,7° 7/7/2026−4,3° 9/1/202487 km/h 15/7/202656,9 mm 26/10/2024
Cerdanyola-Poble 964 m202337,1° 30/7/2024−8,7° 9/1/2024152 km/h 15/3/202664,2 mm 9/3/2025
La Nou de Berguedà 940 m202336,6° 30/7/2024−6,7° 7/1/202666 km/h 31/3/2026114,8 mm 4/6/2026
Bagà Nord 865 m202339,2° 30/7/2024−7,1° 9/1/202477 km/h 15/3/202658,7 mm 30/5/2024
La Pobla de Lillet 843 m202336,3° 30/7/2024−8,0° 9/1/2024118 km/h 29/3/202662,0 mm 30/5/2024
Bagà Centre 798 m202637,6° 15/7/2026−0,2° 16/5/202647 km/h 15/7/202648,5 mm 7/8/2026
Bagà Sud 770 m202637,2° 15/7/2026−1,3° 16/5/202661 km/h 15/7/202664,8 mm 7/8/2026