Novembre de 2026 al Cadí-Moixeró
Resum provisional del mes de novembre de 2026 a la xarxa d'estacions Meteocadí, amb 6 dies arxivats fins al 6 de novembre. La màxima més alta va ser de 21,7 °C a Bagà Nord (diumenge 1) i la mínima més baixa, de −5,7 °C a Tancalaporta (dimecres 4).
L'estació més plujosa va ser Cerdanyola-Poble, amb 12,7 mm. Va ploure en 5 dies en alguna estació de la xarxa. La ratxa de vent més forta, 53,1 km/h, es va registrar a Coll de Pal (diumenge 1).
De mitjana, les màximes van ser de 14,2 °C a Bagà Sud (770 m) i de 3,0 °C a Tancalaporta (2.440 m): 11,2 °C de diferència amb 1.670 metres de desnivell.
21,7°
Bagà Nord · diumenge 1
−5,7°
Tancalaporta · dimecres 4
53,1 km/h
Coll de Pal · diumenge 1
12,7 mm
Cerdanyola-Poble
Episodis destacats
Estació per estació
| Estació | Altitud | Mitjana màx. | Mitjana mín. | Màxima | Mínima | Pluja | Dies de pluja | Ratxa |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Tancalaporta | 2.440 m | 3,0° | −2,8° | 9,1° | −5,7° | 0,3 mm | 1 | 25,7 km/h |
| Pedraforca | 2.270 m | 3,8° | −1,6° | 9,4° | −4,4° | 8,9 mm | 2 | 46,7 km/h |
| Coll de Pal | 2.090 m | 4,9° | −0,9° | 10,4° | −3,3° | 2,8 mm | 2 | 53,1 km/h |
| Refugi de Rebost | 1.650 m | 9,0° | 1,4° | 14,8° | −0,6° | 11,2 mm | 3 | 33,8 km/h |
| Gósol | 1.450 m | 11,5° | 0,5° | 19,1° | −0,9° | 8,3 mm | 3 | 27,7 km/h |
| Cerdanyola-Poble | 964 m | 14,1° | 0,5° | 20,9° | −1,5° | 12,7 mm | 4 | 25,6 km/h |
| La Nou de Berguedà | 940 m | 13,3° | 2,9° | 17,3° | 1,7° | 11,1 mm | 3 | 18,3 km/h |
| Bagà Nord | 865 m | 15,1° | 1,6° | 21,7° | −0,8° | 7,4 mm | 4 | 19,3 km/h |
| La Pobla de Lillet | 843 m | 14,3° | 1,9° | 20,9° | 0,3° | 8,0 mm | 4 | 27,4 km/h |
| Bagà Centre | 798 m | 14,5° | 1,6° | 21,2° | −1,1° | 7,9 mm | 4 | 20,9 km/h |
| Bagà Sud | 770 m | 14,2° | 0,3° | 20,8° | −2,3° | 9,3 mm | 5 | 29,0 km/h |
Dia a dia
| Dia | Màxima | On | Mínima | On | Ratxa | Pluja màx. |
|---|---|---|---|---|---|---|
| diumenge 1 | 21,7° | Bagà Nord | 1,3° | Cerdanyola-Poble | 53,1 km/h | 0,0 mm |
| dilluns 2 | 15,4° | Bagà Nord | −2,3° | Tancalaporta | 43,5 km/h | 0,3 mm |
| dimarts 3 | 12,6° | Bagà Nord | −3,9° | Tancalaporta | 29,0 km/h | 11,1 mm |
| dimecres 4 | 12,7° | Bagà Nord | −5,7° | Tancalaporta | 20,9 km/h | 6,1 mm |
| dijous 5 | 13,8° | La Pobla de Lillet | −4,1° | Pedraforca | 32,2 km/h | 2,8 mm |
| divendres 6 | 14,7° | Bagà Nord | −2,6° | Tancalaporta | 32,2 km/h | 0,3 mm |
Dades de les estacions de la xarxa Meteocadí (Weather Underground), arxivades cada nit. Les temperatures d'un dia amb dades incompletes no compten per als extrems ni les mitjanes, i la pluja o la ratxa que el control de qualitat descarta tampoc.